top of page
sm_full.jfif

Громадське обговорення Шановні колеги! МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови «Про затвердження Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти»

Інклюзивна освіта: сьогодення Сьогодні у сфері дошкільної освіти впроваджується значна кількість інновацій різного характеру, спрямованості і значимості, втілюються новинки в організацію, зміст, методику, технологію навчання. Адже, дошкільна освіта – це основа, фундамент всієї освіти.  Законом України «Про дошкільну освіту» затверджені державні гарантії у здобутті дошкільної освіти дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. У статті 33 Закону України «Про дошкільну освіту» зазначено, що Держава  забезпечує соціальний захист, підтримку дітей дошкільного віку, особливо  дітей-сиріт  і  дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації, а також дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей. Дітям, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку,   тривалого лікування та реабілітації, гарантовано право на відвідування   державних і комунальних дошкільних  навчальних  закладів. Направлення дітей до дошкільного навчального закладу (ясел-садка) компенсуючого типу здійснює відповідна психолого-медико-педагогічна консультація, діяльність якої регламентується Положенням про психолого-медико-педагогічну консультацію. Більш детальну інформацію про дітей з особливими потребами можна отримати на сайті Міністерства освіти і науки України..

☝️3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю. 
✅Це день не для сліз, суму та токсичного співчуття. 
✅Це день, щоб звернути увагу на те, чи доступний ваш двір? 
✅Чи змогли б ви дістатися вашої улюбленої кав'ярні, якщо пересувалися б на візку? 
✅А як щодо зупинок транспорту у вашому районі? Чи оснащені вони вказівниками для незрячих?

👨‍🦽Практично у кожного з нас в родині, серед друзів або знайомих є людина з інвалідністю. 

І сьогодні хочемо поговорити про прості, але
важливі правила спілкування з людьми з інвалідністю.

❗️Забудьте назавжди слова «інвалід», а разом з ним словосполучення «обмежені можливості», «прикутий до інвалідного візка», «особливі потреби». 
🛑На перше місце завжди потрібно ставити людину. 
❗️Правильно — «людина з
інвалідністю». 
🤦‍♀️Слова «аутист», «даун»,  «епілептик», «ДЦП-шник» і «візочник» не просто некоректні — вони образливі. 
‼️Ще раз: варто використовувати термін «людина з інвалідністю».

👌Коли ви знайомитесь з людиною, яка має інвалідність, цілком природно потиснути їй руку: навіть тим, кому важко рухати рукою або хто користується протезом.

👌Під час розмови з людиною, яка має інвалідність, звертайтесь безпосередньо до неї, а не до супроводжуючого або сурдоперекладача, які присутні при розмові.

👌Не варто нав’язувати свою допомогу, краще від самого початку дізнатись у людини якої саме допомоги вона потребує.

👌Пам’ятайте, що інвалідний візок — це частина недоторканого простору людини з інвалідністю, тому не опирайтеся на нього.

👌Фокусуйтеся не на інвалідності людини, а на проблемі, що ви з нею обговорюєте.

bottom of page